Jak samodzielnie stworzyć stronę internetową – strony internetowe Łódź

Jeśli chcesz rozwijać swój biznes, musisz postawić na założenie swojej własnej strony www. Może Ci się wydawać, że to oczywistość, ale w rzeczywistości, jest to ważniejsze niż myślisz. Twoja strona internetowa jest pierwszym wrażeniem, jakie potencjalni klienci mają na temat Twojej firmy – może ona zadecydować o tym, czy zostaną klientami, czy też nie. A jeśli nie znajdą na niej tego, czego szukają, pójdą gdzie indziej.

Dlatego ważnym elementem, na etapie tworzenia stron internetowych jest pozycjonowanie stron www. Celem jest upewnienie się, że kiedy ktoś szuka tego, co oferujesz, Twoja strona pojawi się na szczycie wyników – tak, abyś mógł zdobyć jak najwięcej potencjalnych klientów – i właśnie takie efekty daje odpowiednie pozycjonowanie strony. Warto użyć podobnej taktyki przy tworzeniu sklepów internetowych.

Jak wygląda projektowanie stron www – strony internetowe Łódź?

Tworzymy strony internetowe i sklepy internetowe według własnych potrzeb. Może być to długim i frustrującym procesem, podczas którego możesz mieć do czynienia z różnymi problemami – od wyboru odpowiedniej nazwy domeny po upewnienie się, że tworzymy responsywne strony www. Warto jednak w tym momencie przypomnieć czym jest responsywna strona internetowa – strony responsywne to specjalnie strony dostosujecie się do wielkości okna przeglądarki na każdym urządzeniu mobilnym. W tym artykule podzielimy się kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci stworzyć własną stronę internetową bez konieczności zatrudniania profesjonalnego programisty lub płacenia za drogie oprogramowanie.

Najpierw porozmawiajmy o tym, jaki rodzaj strony internetowej chcesz stworzyć i jaką funkcjonalność powinna ona mieć. Jeśli zaczynasz od zera, musisz mieć pomysł – a jeśli sam go nie masz, istnieje wiele darmowych serwisów, które pomogą Ci go wymyślić. Możesz również spróbować poszukiwania pomysłów, publikując w mediach społecznościowych lub pytając przyjaciół i członków rodziny o ich opinię na temat tego, jaki rodzaj strony stworzyliby, gdyby mieli taką szansę lub potrzebę.

Kiedy już zdecydujesz się na rodzaj strony i jej cel, wtedy nadszedł czas, aby zdecydować, ile czasu i energii można zainwestować w tworzenie go samodzielnie, w porównaniu do płacenia komuś innemu lub przy użyciu specjalnego oprogramowania. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, ale masz dobre wyczucie tego, jak chcesz, aby Twoja strona wyglądała, to rozważ użycie jednego z wielu dostępnych systemów zarządzania treścią (CMS). CMS-y to w zasadzie gotowe strony internetowe, których możesz używać, bez potrzeby samodzielnego kodowania czegokolwiek. Są one świetne, jeśli dopiero zaczynasz tworzyć stronę internetową lub masz ograniczone umiejętności projektowania.

Tworzenie stron internetowych Łódź – jak wygląda tworzenie stron www krok po kroku?

Kiedy jesteś gotowy, aby rozpocząć budowę swojej strony internetowej, istnieje kilka kluczowych rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Pierwszą z nich jest schemat i projekt strony. To jak budowanie fundamentu, na którym będziesz wznosił kolejne piętra swojej witryny.

Kiedy już zaplanujesz swoją strukturę, należy wybrać szybki i bezpieczny hosting oraz nazwę domeny. Warto zastanowić się, czy nie lepiej skorzystać z domeny z rynku wtórnego, która ma już pewną wytrzymałość i daje dużo większe szanse na start.

Kolejnym krokiem jest podjęcie decyzji, na jakim systemie zarządzania treścią zostanie stworzona Twoja strona www. Czy skorzystasz z najpopularniejszego i w pełni darmowego WordPressa, czy może wybierzesz jakieś dedykowane rozwiązanie, np. Magento?

Kolejnym etapem prac jest wybór szablonu lub stworzenie nowego na podstawie layoutu. Wizualne projektowanie stron internetowych to zazwyczaj zadanie dla grafika, ale wielu specjalistów od digitalu poradzi sobie równie dobrze! Warto pamiętać o przystosowaniu do ekranów na urządzeniach mobilnych – czyli responsywne strony internetowe.

Strony internetowe – tworzenie witryny internetowej

/Obraz autorstwa creativeart na Freepik

Istnieją trzy etapy tworzenia strony internetowej. Dobrze wykonana strona internetowa powinna zawierać takie punkty jak: wygląd i styl, treść i SEO. Aby stworzyć profesjonalną stronę internetową warto skupić się na tych szczegółach.

Pierwszy etap to wygląd i sposób działania Twojej strony. Ważne jest, aby to zrobić z dwóch powodów: może to pomóc w zamknięciu sprzedaży, a także pomoże w uzyskaniu dobrej pozycji w wyszukiwarkach takich jak Google.

Drugi etap to treść – a kiedy mówimy o marketingu treści, mamy na myśli wszystko, co znajduje się na Twojej stronie, a nie tylko zdjęcia czy wezwania do działania. Chcesz, aby ta część Twojej strony była na tyle angażująca, aby ludzie zostawali na niej na tyle długo, aby klikać w inne części strony (i w końcu coś kupić).

Wreszcie, jest SEO – polegające na optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek! Pozycjonowanie stron pozwoli na zwiększenie jej popularności i nabycie nowych klientów oraz polepszenie wyników w wyszukiwarce Google. Oczywistym skutkiem tego działania będzie zwiększenie popularności naszej strony internetowej lub sklepu internetowego.

Projektowanie stron internetowych – Co zrobić, aby klienci znaleźli Twoją stronę internetową?

Jest kilka sposobów na to, by potencjalni klienci z łatwością trafili na twoją stronę internetową. Portale społecznościowe, płatne reklamy jak Google Ads oraz pozycjonowanie strony (czyli słynne SEO). Są to działania, które mogą przynieść realne korzyści w statystykach wizyt na Twojej stronie www.

Sposób często zależy od tego, jaki budżet możesz na to przeznaczyć i jak szybko chcesz osiągnąć efekty. Pozycjonowanie jest rozwiązaniem długoterminowym, ale dającym w ostateczności trwałe i najlepsze efekty. Płatna reklama da Ci klientów od razu, jednak jest to dość spory koszt. Dodatkowo reklama wyświetla się tak długo, jak długo płacisz. Świetnym rozwiązaniem są portale społecznościowe, takie jak Facebook czy Instagram. Mają one szerokie pole manewru. Ich wadą jest niestety to, że trzeba poświęcić na nie naprawdę dużo czasu.

___________________________

Autor: Julia Kownacka

Autor zdjęć: rawpixel.com, Freepik

Materiał źródłowy: pomoc.home.pl, lukaszsurma.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.