120 rap fest w łodzi – największe wydarzenie hip-hopowe tego lata!

Już po raz dziewiąty w Łodzi odbyło się największe wydarzenie hip-hopowe – 120 Rap Fest. Podczas tego festiwalu zobaczyliśmy wiele gwiazd muzyki rapowej, a my szczegółowo opiszemy całą imprezę i jej kulisy. Zobaczcie to z nami!

Hiphop w Łodzi

120 Rap Fest Łódź to coroczna impreza, która co roku przyciąga tysiące fanów muzyki hip-hopowej do stolicy Polski Centralnej. Organizowana przez Art-Beat Productions, festiwal odbywa się już od 2013 roku i z każdym rokiem zyskuje na popularności i prestiżu. W ciągu dwóch dni trwania 120 Rap Fest Łódź gromadzi artystów najlepszych polskich labeli, a także znanego wykonawcę z zagranicy – w ostatniej edycji mieliśmy okazję usłyszeć rapera Murdę Beatz’a!

Hiphop w Łodzi ma długą historię. To właśnie tu, na ulicach Starego Miasta oraz w klubie Dekompresja narodziło się wiele kultowych crew oraz wytwórni muzycznych.

Dlatego też nie dziwi fakt, że to Łódź została wybrana jako miejsce organizacji jednego z największych hip-hopowych festiwali w Polsce.

Podczas 120 Rap Fest można posłuchać zarówno koncertów artystów mainstreamowych jak i tych mniej znanych – organizatorzy postanowili dać szansę nowym twarzom sceny hip-hopowej.

Hiphop w Łodzi

Dobra muzyka na żywo

120 Rap Fest Łódź to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Co roku w maju, miłośnicy kultury hip-hopowej z całego kraju spotykają się w Łodzi, by wspólnie świętować muzykę i przede wszystkim rap.

Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się już po raz dziewiąty i ponownie przyciągnęła tysiące fanów.

Podczas 3-dniowego maratonu muzycznego na scenie wystąpiło niemal 50 artystów reprezentujących różne nurty rapu oraz inne style muzyczne: od g-funk po trap. Wśród gwiazd imprezy znaleźli się nie tylko polscy raperzy, ale także goście z zagranicy – głównie ze Stanów Zjednoczonych. Wszyscy artyści dostarczyli prawdziwej dawki adrenaliny i energii na scenie, a publiczność wraz z nimi bawiła się do białego rana.

Konkurs freestyleowy

W ramach 120 Rap Fest Łódź odbył się również konkurs freestyleowy, który przyciągnął wielu młodych adeptów rymowania. Na scenie pojawiło się kilkunastu uczestników, którzy rywalizowali ze sobą w wykonaniu spontanicznych tekstów. Sędziowie oceniali technikę, flow oraz teksty i wybierali najlepszych z najlepszych.

Konkurs był nie tylko okazją do pokazania swojej twórczości publicznie, ale także dla uczestników do nawiązania kontaktów z innymi rapperami oraz producentami muzycznymi. Wśród nagród za zwycięstwo była możliwość nagrania singla w profesjonalnym studiu nagrań.

Konkurs freestyleowy

Najlepsi artyści sceny rapowej

120 Rap Fest Łódź to wydarzenie, na które warto było czekać. W tym roku organizatorzy ściągnęli najlepsze gwiazdy sceny rapowej, by zaspokoić potrzeby miłośników tego gatunku muzycznego.

Na imprezie wystąpili czołowi artyści polskiego rapu takie jak Quebonafide, Taco Hemingway, Kękę czy Paluch.

Oprócz nich zobaczyć można było również przedstawicieli nowej fali – Young Igi, Otsochodzi czy Vito Bambino.

Atrakcji na 120 Rap Fest Łódź nie brakowało. Oprócz koncertów istniała możliwość spotkania się z artystami podczas autorskich stoisk merchandisingowych oraz pozostania w klimatach hip-hopowych podczas pokazów tańca breakdance i graffiti. Ponadto, w trakcie festiwalu organizowano liczne konkursy i loterie dla uczestników.

Klimatyczne miejsce spotkania

120 Rap Fest Łódź to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskiej sceny hip-hopowej. Co roku na stadionie Widzewa spotykają się fani muzyki rap, aby wspólnie celebrować tę sztukę i świętować jej postęp. To miejsce ma swoją niepowtarzalną atmosferę – miłośnicy rapu, zarówno młodzi jak i starsi, przybywają z różnych stron Polski, by dzielić ze sobą pasję do muzyki.

Ponadto 120 Rap Fest Łódź to także klimatyczne miejsce spotkania dla artystów hip-hopowych. Wokół festiwalu odbywają się liczne imprezy związane z tematem muzyki rap, takie jak wystawy graffiti czy koncerty przed- i po-festiwalowe. To doskonała okazja dla raperów do nawiązania nowych znajomości i pogłębienia kontaktów ze swoimi fanami oraz innymi artystami. Dla wielu uczestników 120 Rap Fest Łódź jest wspaniałym miejscem na zawarcie przyjaźni na całe życie.

Klimatyczne miejsce spotkania

Podsumowanie

120 Rap Fest Łódź to wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięci fanów rapu. Koncert zgromadził w jednym miejscu rzeszę znanych wykonawców oraz kilka tysięcy fanów muzyki hip-hopowej. Podczas festiwalu wystąpili między innymi Quebonafide, Paluch i Solar. Atmosfera była gorąca, a freestyle’i artystów podgrzewały publiczność do czerwoności. Organizacja imprezy stała na bardzo wysokim poziomie, co przyczyniło się do bezproblemowego przebiegu koncertu.

120 rap fest w łodzi – największe wydarzenie hip-hopowe tego lata! – FAQ

Jakie jest 120 Rap Fest Łódź?

120 Rap Fest to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych poświęconych rapowi w Polsce. To cykliczna impreza odbywająca się w Łodzi, która przyciąga zarówno lokalną publiczność, jak i fanów hip-hopu z całego kraju.

Kiedy odbędzie się 120 Rap Fest Łódź?

120 Rap Fest Łódź ma już swoją datę – będzie to 23 października 2021 r. Wcześniej miało to być na początku czerwca, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną organizatorzy zdecydowali o przesunięciu daty.

Kto wystąpi na scenie podczas 120 Rap Fest Łódź?

Największe nazwy polskiego hip-hopu pojawią się na scenie podczas tego wydarzenia. Będzie można usłyszeć takich wykonawców jak Quebonafide, Paluch, Tede czy Taco Hemingway.

Gdzie można kupić bilety na 120 Rap Fest Łódź?

Bilety na ten festiwal są dostępne do nabycia online na stronach partnerskich lub bezpośrednio w kasach klubów Muzycznej Owczarnia oraz Wytwórnia. Z uwagi na ogromne zainteresowanie bilety warto kupić wcześniej.

Czy w obecnej sytuacji epidemiologicznej festiwal odbędzie się zgodnie z planem?

Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie będzie przeprowadzone zgodnie ze wszystkimi wytycznymi dotyczącymi COVID-19. Wszyscy uczestnicy będą musieli przedstawić ważne potwierdzenie lub wynik testu na obecność koronawirusa oraz poddać się badaniom pomiarowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.